PVA_Logo_08_CMYK-1030x171

PVA Tepla

Yüksek sıcaklık ve plazma işleme prosesleri için bir vakum uzmanı olan PVA TePla AG, dünyanın önde gelen bitki mühendisliği şirketlerinden biridir. Temel yetkinlikleri, sert metal sinterleme ve kristal büyütme alanlarında, ayrıca yüzey aktivasyonu ve son derece ince temizlik için plazma sistemlerinin kullanımı içindir. 

Yenilikçi Gelişmeler

PVA TePla, sistem ve hizmetleri ile müşterilerinin, özellikle yarı iletken, sert metal, elektrik / elektronik ve optik endüstrilerdeki yenilikçi imalat süreçlerini ve gelişimlerini yanı sıra yarının enerji, fotovoltaik ve çevre teknolojilerini de desteklemekte ve desteklemektedir.

Bireysel Çözümler

Şirket müşterilerine tek bir kaynaktan özel çözümler sunmaktadır. Bunlar, teknoloji geliştirme, özel tasarım ve üretim tesislerinin inşasından, dünyanın dört köşesini de kapsayan bir satış sonrası hizmete kadar uzanıyor.

PVA TePla’nın temel yetkinliği, sert metallerin vakum ve basınç sinterlemeleri için fırınlar inşa etmektir. Bu amaçla tasarlanan COD tesisleri, düşük özgül ağırlığı nedeniyle otomobil ve motor üretiminde artan miktarda kullanılan bir seramik sinterleme için de son derece uygundur.

Aşınma direnci ve dolayısıyla takım ömrü gibi olağanüstü malzeme özelliklerine sahip araçlar, vakum koşullarında termal sinterleme işlemlerinde ve daha sonra 100 bar’a kadar gaz basıncında izostatik süreçlerle üretilir. PVA TePla sistemlerinin yüksek sıcaklık düzenliliği, ürünlerin hepsinin yüksek kalitede olmasını sağlar.

Bir önemli sanayi işlemi olan metallerin eritilmesi ve dökülmesi, vakum altında gerçekleştirildiğinde son ürünlerin kalite ve hassasiyeti açısından önemli yararlar sağlamaktadır. Bu süreç, değerli metallerin eritilmesi ve temizlenmesi, grafit ve seramik potalarda özel malzemelerin alaşımlanması ve deliklerin ve gözeneklerin olmadığı kalıp parçalarının dökülmesini içerir. Vakum eritme ve döküm tesisleri, örneğin, altın ve platin eritilerek arıtılmasının yanı sıra, makine parçaları, türbin kanatları, kalça eklemleri gibi tıbbi implantlar ve kalp valfleri gibi kalıplanmış öğeler için de kullanılır. Yüksek sıcaklıklarda gerçekleştirilen vakum işlemleri, hiçbir oksidasyonun gerçekleşmemesine ve iş parçalarının gözeneklerden arındırılmasını sağlar. Bu da, fiziksel parametrelerde çok düşük varyasyona sahip tekdüze saf materyal anlamına gelir.