Prosmt Elektronik

kolb_ct

Elektronik PCB, Elek ve Aksam Temizleme Deterjanları

Elektronik Üretiminde Ürün Temizliği

Kolb Cleaning Technology, elektronik üretim sürecinde kullanılan PCB, DCB ve güç elektroniği bileşenlerinin temizliğinde kullanılan deterjanlar ve temizleme sistemleri üreten bir şirkettir. Ürünlerimiz, montajlı PCB’ler, hibritler, DCB’ler, tek taraflı monte edilmiş PCB’lerin baskı hataları gibi hassas bileşenlerin temizliğinde yüksek verimlilik ve malzeme koruması sağlar.

Elektronik bileşenlerin temizliğinde çözümler sunuyoruz.

Tüm Kolb temizlik deterjanları ve kimyasal katkı maddeleri, küresel uyumluluk standartlarını karşılar, AOX (Adsorbable Organic Halides – Adsorblanabilir Organik Halojenler) içermez ve doğru kullanıldığında yanıcı özellik göstermezler. Bu ürünler, uluslararası düzenlemelere ve çevresel gerekliliklere uygun olarak üretilir. Ayrıca, endüstriyel temizlik işlemlerinde güvenli bir şekilde kullanıldıklarında yanıcı özellik göstermezler, bu da iş güvenliği açısından önemli bir avantaj sağlar.

Temizlik, verimlilik ve kalite.

PCB Temizleme

Sistem Mühendisliği

Şablon Temizleme

Kimyasal Temizleme

Araç Temizleme

Teknoloji Konsept

Su Yönetimi

Proses & Yazılım Tasarımı

ÜRÜNLER

MultiEx® VR-18
PCBA'ların seramik yüzeylerinden, yanlış baskılardan, şablonlardan, lehim taşıyıcılarından ve paletlerinden, ESD kutularından, PCB dergilerinden temizlenmesi özellikle zor olan tozları temizler.
MultiEx® VR-HPA
Özellikle hassas bileşenli PCBA'lardan, seramik yüzeylerden, hatalı baskılardan, şablonlardan, lehim taşıyıcılarından, lehim paletlerinden, ESD kutularından, PCB dergilerinden akı ve macunları temizler.
MultiEx® VR-SP
Birleştirilmiş PCB'lerden, seramik yüzeylerden, hatalı baskılardan, şablonlardan, lehim taşıyıcılarından, lehim paletlerinden, ESD kutularından, PCB dergilerinden ticari olarak temin edilebilen tüm eritkenleri ve macunları temizler.
MultiEx® 3D-A3
DCB'lerden, PCBA'lardan, seramik yüzeylerden, alüminyumdan, demir dışı metallerden bakır oksitleri / CuO'yu, alüminyum oksitleri, SMD pastasını, eritkenleri, lehim pastalarını (lehimlenmiş) temizler.
MultiEx® 3D-B1
Bakır oksitleri / CuO'yu, alüminyum oksitleri, lehim pastasını, lehim pastalarını DCB'lerden, PCBA'lardan, seramik yüzeylerden, alüminyumdan, demir dışı metallerden temizler.
MultiEx® 3D-H2
PCBA'lardan, DCB'lerden, seramik yüzeylerden, alüminyumdan, demir dışı metallerden SMD macununu, reçine akısını, akıları, bakır oksitleri / CuO'yu, alüminyum oksitleri çıkarır.
MultiEx® A12
Çok fonksiyonlu su bazlı geniş bant deterjanPowerSpray® ve AirFlow® içeren kolb sistemlerinde kullanıma yönelik sulu alkalin deterjan teknolojisinin yanı sıra herhangi bir yaygın hava püskürtmeli ve daldırmalı püskürtme temizleme sisteminde de kullanılabilir. Lehim taşıyıcıları, lehim paletleri, ESD kutuları, PCB depolama dergileri ve PCBA'lar için en uygunudur
MultiEx® NP-1
Özellikle PCBA'lar ve güç elektroniği için çok işlevli deterjanÖzellikle PCBA'lar ve güç elektroniği için lehim pastalarının ve lehim pastalarının çıkarılmasına yönelik sulu, pH nötr geniş bant temizleyici.
MultiEx® Rapid
Yoğun flux gidericiBirleştirilmiş PCB'lerden özellikle flux kalıntılarını hızla, tamamen ve mümkün olan en iyi ürün bakımıyla temizleyen deterjan konsantresi.
MultiEx® B11
Alkali çok fonksiyonlu sulu şablon deterjanıPowerSpray® teknolojisine ve yaygın olarak kullanılan havaya püskürtmeli temizleme sistemlerine sahip kolb sistemlerinde kullanıma yönelik sulu alkali geniş bant deterjan konsantresi. Şablonlar, baskı hataları, lehim taşıyıcıları, PCB dergileri, ESD kutuları için en uygunudur
MultiEx® N7-TS
Rejeneratif sulu şablon temizleme ve durulama deterjanıKalıplar, kalıbın ters tarafı / alt tarafı temizliği, yaygın olarak kullanılan hava püskürtmeli temizleme sistemlerinde yanlış baskılar (çıplak tahtalar) ve ayrıca kalıbın iç alt tarafı temizliği için ekran yazıcılarında kullanıma yönelik sulu nötr temizleme deterjanı. Durulama deterjanı olarak da en uygunudur.
MultiEx® N8
Rejeneratif çok fonksiyonlu temizlik deterjanıPowerSpray® teknolojisine ve yaygın olarak kullanılan havaya püskürtmeli temizleme sistemlerine sahip kolb sistemlerinde kullanıma yönelik sulu pH nötr geniş bant temizleme konsantresi. Şablonlar, elekler, silecekler/sıyırıcılar ve paslanmaz çelik için en uygun
MultiEx® SC
Susuz özel ekran temizleme deterjanıPowerSpray® teknolojisine ve yaygın olarak kullanılan havaya püskürtmeli temizleme sistemlerine sahip kolb sistemlerinde kullanım için susuz özel temizleyici. Fotoğraf teknik ekranları ve PumpPrint şablonları için en uygunudur.
MultiEx® GC
SMD yapıştırıcı için özel ekran temizleyiciPowerSpray® teknolojisine ve yaygın olarak kullanılan havaya püskürtmeli temizleme sistemlerine sahip kolb sistemlerinde kullanıma yönelik deterjan ve durulama ortamı. Örneğin yazıcı ekranları için en uygun olanıdır. güneş pili üretimlerinde.
ContraFlux® Basic
AirFlow® sistemleri için en çok yönlü deterjanContraFlux® Basic, kolb AirFlow®< için sulu alkalin temizleme deterjanıdır. a i=4> veya yaygın püskürtmeli daldırmalı temizleme sistemleri. Lehim taşıyıcıları, lehim paletleri, ESD kutuları, PCB dergileri, yoğunlaşma tuzakları için uygundur.
ContraFlux® BC
Özellikle bakım temizliği için temizleme konsantresiContraFlux® BC, PowerSpray®< içeren kolb sistemlerinde kullanıma yönelik sulu alkalin temizleme deterjanıdır. /span> teknolojisinin yanı sıra yaygın olarak kullanılan havaya püskürtme ve daldırmaya püskürtme temizleme sistemleri. Lehim taşıyıcıları, lehim paletleri, ESD kutuları, PCB dergileri için en uygunudur® ve AirFlow
ContraFlux® FM
Yoğuşma artıklarının giderilmesi için özel deterjanContraFlux® FM, AirFlow® içeren kolb temizleme sistemlerinde kullanıma yönelik sulu alkalin temizleme deterjanıdır. teknolojisi veya yaygın püskürtmeli daldırmalı temizleme sistemleri. Yoğuşma kapanları, yoğuşma filtreleri, soğutucular ve siklonlar için en uygunudur
OF1®
Her türlü lehimleme ekipmanı için köpüklü fırın temizleme jeliOF1®, SMD fırınları (işlem odası) gibi her türlü lehimleme sisteminin manuel temizliği için oldukça etkili bir köpüklü fırın jelidir. , dalga lehimleme sistemleri vb. ve diğer lehimleme aletleri.
CF1®
Reflow fırınların manuel temizliği için sulu alkalin ReadyMixCF1®, SMD yeniden akışlı fırınlar, dalga lehim ekipmanları, taşıyıcılar ve makine parçaları için oldukça etkili bir deterjandır.
G50®
Manuel fırın temizliği için sulu alkali yoğun ReadyMixG50®, SMD yeniden akışlı fırınların, dalga lehim ekipmanlarının, taşıyıcıların ve makine parçalarının özellikle tutarlı kirlenmesine yönelik, sulu, yoğun bir temizleyicidir.G50®
StoveEx®
Bakım temizliği için ekstra güçlü sulu deterjan konsantresiStoveEx® inatçı ve yanık lekeler, epoksi reçineler ve yoğuşma maddeleri için ekstra güçlü sulu alkalin temizleme deterjanı konsantresidir.
RemoCoat® SG
Mekanik boya sıyırma deterjanıEpoksi reçineler ve neredeyse tüm boya/kaplama türleri için makinede uygulanabilen homojen boya sökücü
WipeEx® SA120
Mekanik yün temizliği için özel deterjanWipeEx® SA120, SMD yapışkanı ve SMD macununu çıkarmak için ekran/şablon yazıcılarındaki alt/döner taraf temizleme işlemine yönelik özel bir temizleyicidir.
ESD UniClean®
Çok amaçlı ESD ortam temizleyicisiESD UniClean, özellikle ESD yüzeylerine (çalışma masaları, raflar ve her türlü ekipman) yönelik, iz bırakmayan ve antistatik temizlik sağlayan nötr üniversal bir temizleyicidir.
ESD FloorClean
ESD FloorClean, PVC, linolyum, suni ve doğal taş gibi su geçirmez ESD zemin kaplamaları için kombine bir temizlik ve bakım ürünüdür ve otomatik zemin temizleme makineleri için mükemmel şekilde uygundur.
DisplayClean
ESD güvenli ekran temizleme spreyiBilgisayar ekranları, plastik ve cam yüzeyler için kullanıma hazır ESD güvenli temizlik deterjanı.
kolb

Kolb 25 yılı aşkın bir süredir özellikle elektronik endüstrisi için, özellikle bu işin çeşitli gereksinimlerine uyarlanmış temizlik kimyası geliştirmekte ve üretmektedir. 
Ürünlerimiz müşterinin güncel ve hızlı ihtiyaçlarına göre yaratılmaktadır.